Personel İstihdam

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bağlı Daire Başkanlıkları tarafından ihaleli işler kapsamında taşeron şirketlerde çalışmakta olan işçiler; 696 sayılı KHK kapsamında 2.04.2018 tarihi itibariyle sürekli işçi statüsünde belediye şirketlerine devredilmiştir.

696 KHK ile geçiş olan Özel Güvenlik, ilaçlama ve Evde Bakım Hizmetleri birimleri dışında yine personel grup ve mesleklerine göre Belediyemize bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, Özel Kalem Müdürlüğü, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Kalite Yönetimi ve Kent Araştırmaları Şube Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, 1. Hukuk Müşavirliği, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Genel Sekreterlik, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Müdürlükleri Sevk ve İdaresinde istihdam sağlanmıştır.

Personel alımları ve istihdamları da İşkur Kurum Dışı İşçi ilanları aracılığı ile sağlanmaktadır. İşçi alım süreci Belediyemize ait daire başkanlıklarının personel talepleri doğrultusunda istenen meslek gruplarına göre İŞKUR aracılığı ile Kurum Dışı İşçi Alımı İlanları ile mevzuata uygun olarak yürütülmektedir.

Bu Bağlam 696 KHK ile geçiş olan Özel Güvenlik, ilaçlama ve Evde Bakım Hizmetleri birimleri dışında yine personel grup ve mesleklerine göre Belediyemize bağlı Daireler Kapsamında 2024 yılında sürekli işçi statüsünde 1837 personele Mersin Büyükşehir İmar A.Ş. şirketi tarafından istihdamı sağlanmaktadır.

İSTİHDAM EDİLEN PERSONEL SAYILARI
MERSİN BÜYÜKŞEHİR İMAR İNŞAAT A.Ş 2024 YILI MEVCUT ÇALIŞAN PERSONEL SAYISI
İMAR İNŞAAT MERKEZ 73
HİZMET ALIMI SÜRÜCÜLÜ ARAÇ KİRALAMA 315
EVDE BAKIM SAĞLIK HİZMETLERİ 291
MER-EK HALK EKMEK FABRİKASI 60
HİZMET ALIMI İLAÇLAMA 698
MUHTELİF İHALELİ İNŞAAT İŞLERİ 11
MERTELKOM BİLGİ İŞLEMLERİ 11
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ 356
OTOPARK 7
BİLBORD 7
HAFRİYAT 8
2024 TOPLAM PERSONEL SAYISI 1837 KİŞİ